• Login
 • Brak produktów w koszyku.

Ramowy program (struktura) kursu terapii manualnej – metoda Kaltenborna-Evjentha (OMT 1)

Całość szkolenia obejmuje dwa główne etapy – podstawowy i zaawansowany, z których każdy składa się z czterech czterodniowych części (32 godziny każda).

Dodatkowo składową Programu jest Rehabilitacyjny Trening Medyczny (40 godzin).

Zakończony egzaminem (Certyfikat Terapii Manualnej) cykl stanowi minimalne wymaganie (warunek niezbędny) do wzięcia udziału w szkoleniu OMT 2, po ukończeniu którego uczestnik może przystąpić do międzynarodowego egzaminu (Dyplom Terapii Manualnej).

Obecnie na świecie jest to oficjalne potwierdzenie najwyższego poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu terapii manualnej.

 

Etap podstawowy:

 1. Część pierwsza: kończyna dolna
 2. Część druga: kończyna górna
 3. Część trzecia: odcinek piersiowy i lędźwiowy kręgosłupa oraz stawy krzyżowo-biodrowe (L-S):
 4. Część czwarta: odcinek piersiowy i szyjny kręgosłupa oraz stawy skroniowo-żuchwowe

 

Etap zaawansowany:

 1. Część pierwsza: kończyna dolna – poziom zaawansowany
 2. Część druga:kończyna górna – poziom zaawansowany
 3. Część trzecia: badanie i leczenie kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego, klatki piersiowej i stawów krzyżowo-biodrowych na poziomie zaawansowanym
 4. Część czwarta: badanie i leczenie kręgosłupa piersiowego, żeber i kręgosłupa szyjnego oraz stawów skroniowo-żuchwowych na poziomie zaawansowanym

Rehabilitacyjny Trening Medyczny

 

Egzamin podstawowy (Certyfikat TM):

 • Zdający musi wykazać się znajomością technik badania i leczenia zaburzeń stawowych, mięśniowych i nerwowych oraz planowaniem postępu w leczeniu pacjenta (wnioskowanie kliniczne)
 • Podczas egzaminu zdający otrzymuje do opracowania i przedstawienia (teoretycznie i w praktyce) konkretny przypadek kliniczny
 • Egzamin zdawany jest przed komisją egzaminacyjną, która składa się z egzaminatora posiadającego wykształcenie wg standardów PSOTM (Polskie Stowarzyszenie Ortopedycznej Terapii Manualnej)

 

Zapraszamy na: http://psotm.pl/

top
tel. 616 628 099 Szkolenia Archeus 2020 ©. Wszelkie prawa zastrzeżone.